Zoeken


Vroeg Eropaf gaat van start in gemeente Berg en Dal PDF Afdrukken E-mailadres
maandag 26 oktober 2020 19:36

Vanaf maandag 26 oktober gaat team Vroeg Eropaf van de gemeente Berg en Dal inwoners met beginnende betalingsproblemen actief benaderen. Het doel is om hulp te bieden en samen te kijken naar een oplossing. Berg en Dal werkt bij Vroeg Eropaf samen met woningcorporaties Waardwonen en Oosterpoort, Vitens en verschillende zorgverzekeraars. Vroeg Eropaf gaat thuis langs bij inwoners die binnen dertig dagen twee of meer rekeningen niet betaald hebben bij de aangesloten organisaties. Het team van Vroeg Eropaf bestaat uit de schuldhulpverleners van de gemeente. De hulp is gratis. Inwoners zijn niet verplicht om gebruik te maken van de aangeboden hulp.

Project past binnen privacywet: Wanneer een inwoner de huur, het water of de zorgverzekering niet betaalt, melden de aangesloten organisaties dit in een register. De organisaties die melding maken van een onbetaalde rekening, zien niet of er meer meldingen zijn op een bepaald adres. Alleen de gemeente kan dit zien. Hiermee past het project binnen de privacywet.

Wethouder Irma van de Scheur: “Mensen met schulden trekken gemiddeld pas na vijf jaar aan de bel. Door schaamte of omdat ze niet weten hoe ze het aan moeten pakken. Gemiddeld zijn er dan al veertien schuldeisers. Het gaat hierdoor van kwaad tot erger en het veroorzaakt veel stress en ellende. Met Vroeg Eropaf kunnen we nu al na een maand hulp aanbieden. Dit kan voorkomen dat er complexere problemen ontstaan. Iedereen kan geldproblemen krijgen. Ook mensen met een baan. Met Vroeg Eropaf bieden we mensen een helpende hand.’’

Hulp bij geldzorgen:Inwoners met geldzorgen kunnen in de gemeente Berg en Dal terecht bij de schuldhulpverleners. Zij zijn bereikbaar via het algemene telefoonnummer van het sociaal team, 024 - 751 65 20. Of per mail Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. .


 

 

Flits

Geen forensische cliënten in pand aan Hüsenhoff in Groesbeek RIBW blaast initiatief in Groesbeek af

GROESBEEK - Natuurlijk vinden wij dat alle inwoners zich welkom en veilig moeten voelen in onze gemeente, ook mensen die om welke reden dan ook begeleiding nodig hebben om zelfstandig te kunnen wonen. Al jarenlang wonen mensen met een psychische kwetsbaarheid in onze wijken, onder andere aan de Hüsenhoff....

Lees meer...
 
KBO Beek nieuws.november

Onze leden weten het al, de KBO Beek gaat vanaf 1 januari a.s. verder met Antoinette van Anholt als penningmeester, zij neemt de taken over van Gerard de Bruin, die wij danken voor zijn inzet. Antoinette is al enkele jaren lid van de KBO Beek en voelde zich direct geroepen om de ontstane vacature in te vullen. Wij heten haar hartelijk welkom in ons bestuur en hopen dat onze leden haar tijdens onze jaarvergadering ook in de armen zullen sluiten...

Lees meer...
 
Dorpsagenda Ooij presentatie Reiner van Ooiplein

OOIJ - Beste bewoners, Jullie hebben onlangs de bewonersbijeenkomst over het Reiner van Ooiplein bijgewoond. In de bijlage treffen jullie de presentatie  van die avond met daarin de 4 schetsontwerpen voor het plein. Ons verzoek is om het delen met anderen. Praat eens over de ontwerpen met vrienden en met buurtgenoten. Naast de...

Lees meer...
 
Corona

 

 
Gedeeltelijke Lockdown

Klik op Poster


 
Internet hosting

 


 
Kijk ook op

INHETLAAG.NL