Zoeken


Eerste laadpaal elektrische auto’s officieel in gebruik in Erlecom. PDF Afdrukken E-mailadres
woensdag 05 december 2018 18:24

ERLECOM – Met een week vertraging werd woensdagmorgen 5 december de eerste laadpaal voor elektrische auto’s door wethouder Nelson Verheul samen met buurtbewoner en aanvrager Braam Wijsmuller (38), aan de Erlecomseweg in gebruik genomen, dit gebeurde door het aansluiten van de stekker in de paal, er kunnen twee wagens op deze paal aangesloten worden.De heer Wijsmuller is de eerste inwoner in onze gemeente die een laadpaal heeft aangevraagd. Een laadpaal wordt niet voor de deur van een aanvrager geplaatst maar binnen een loopafstand (250 meter) van de woning. Wilt u ook een laadpaal in de buurt? Inwoners die een elektrische auto hebben maar geen eigen oprit hebben kunnen een laadpaal aanvragen via www.openbaarladen.nl.

De werkgever van Wijsmuller leaset sinds juli een elektrische Nissan Leaf, voor zijn werknemer, op zoek naar een laadpaal klopte deze aan bij de gemeente Berg en Dal waar er laadpalen in de gemeente staan. De gemeente was al bezig om voor 10 palen plekken te zoeken, enkele zijn er inmiddels geplaatst. Volgens Wijsmuller heeft hij op het juiste moment bij de gemeente aangeklopt en kreeg snel bericht dat er t.o. zijn woning een laadpaal geplaatst zou worden. Het hing van Nuon af hoe snel hij op het net aangesloten kon worden....

.Foto’s: © Bert Roodbeen. of op

Hoeveel laadpalen worden in de gemeente geplaatst? De gemeente Berg en Dal heeft meegedaan aan een grote Europese aanbesteding. De winnaar is Ecotap. Zij gaan de komende 3 jaar samen met Allego in Gelderland en Overijssel 2250 laadpalen plaatsen. Daaronder 30 in de gemeente Berg en Dal. Een deel van de laadpalen wordt op centrale plekken gezet zodat bezoekers van onze gemeente hun elektrische auto kunnen opladen als ze hier op bezoek zijn. Het andere deel is beschikbaar voor onze inwoners en forenzen.

Wat kost het laden? De elektriciteit bij de laadpaal is 18 cent per kWh incl. btw. Door de grote omvang van de aanbesteding is de laadprijs relatief laag. Laden gebeurt met een laadpas, die bij diverse partijen verkrijgbaar zijn. Het kan zijn dat de verlener van de laadpas een opslag berekent per kWh. De stroom die de laadpaal levert is zo veel mogelijk lokale groene stroom.

Update: Waar staan nog meer laadpalen in Berg en Dal? --- Millingen a/d Rijn: Van Egmondstraat                                                                                                                                - Groesbeek: Tooropweg                                                                                                                                                        - Beek: hoek Van Randwijckweg/Rijksstraatweg

Welke laadpalen worden binnenkort geplaatst?                                                                                                                            - Millingen a/d Rijn: Kolibripad Groesbeek: Op De Paap + Kerkstraat.                                                                                                                               - Beek: Plataanstraat

Wie bepaalt of en waar een laadpaal komt? -Inwoners kunnen via openbaarladen.nl een paal aanvragen                                                                                                         - Allego plaatst zelf op strategische plekken. Bijvoorbeeld bij zwembad De Lubert / hotel & bungalowpark De Zeven Heuvelen - Via het principe ‘basis-op-orde’. Dorpen/kernen van circa 1000 inwoners, waarbij de provincie betaalt. Bijvoorbeeld Leuth, Berg en        Dal, De Horst, Bredeweg

Wat is de rol van de gemeente? De gemeente neemt een verkeersbesluit. Allego en Ecotap regelen het overige, tot aan het plaatsen van een bord

Hoe lang duurt het zodra je een laadpaal aanvraagt? De tijd tussen het aanvragen van een laadpaal en de ingebruikname is ongeveer 12 weken.


 

Flits

Tentoonstelling in huismuseum De kleineheiligegeest verlengt

GROESBEEK - Tentoonstelling in huismuseum De Kleineheiligegeest in Groesbeek verlengt tot 2 februari. Van Ruysdaelweg 37  6562 XD Groesbeek. Voor een bezoek even bellen op 024-6636755. www.dekleineheiligegeest.nl


 
De Rookvrije generatie

GROESBEEK - Om kinderen te beschermen tegen sigarettenrook wil een meerderheid (52%, 2017) van de Nederlanders zich inzetten om plekken waar veel kinderen komen rookvrij te maken. Dat blijkt uit

Lees meer...
 
KBO Beek ook in 2019 een rots in de branding voor u

De KBO Beek, de seniorenvereniging van Beek met ruim 400 leden is er ook in 2019 voor u als het gaat om belangenbehartiging van onder andere AOW, pensioenen, veiligheid, welzijn en wonen op landelijk, provinciaal, regionaal en gemeentelijk niveau....

Lees meer...
 
Fotoalbum

Foto's kunnen ook op Facebook bekeken worden!


 
Internet hosting

 


 
Inhetlaag.nl ook op


 
Omroep Berg en Dal

LIVE