Zoeken


Eerste laadpaal elektrische auto’s officieel in gebruik in Erlecom. PDF Afdrukken E-mailadres
woensdag 05 december 2018 18:24

ERLECOM – Met een week vertraging werd woensdagmorgen 5 december de eerste laadpaal voor elektrische auto’s door wethouder Nelson Verheul samen met buurtbewoner en aanvrager Braam Wijsmuller (38), aan de Erlecomseweg in gebruik genomen, dit gebeurde door het aansluiten van de stekker in de paal, er kunnen twee wagens op deze paal aangesloten worden.De heer Wijsmuller is de eerste inwoner in onze gemeente die een laadpaal heeft aangevraagd. Een laadpaal wordt niet voor de deur van een aanvrager geplaatst maar binnen een loopafstand (250 meter) van de woning. Wilt u ook een laadpaal in de buurt? Inwoners die een elektrische auto hebben maar geen eigen oprit hebben kunnen een laadpaal aanvragen via www.openbaarladen.nl.

De werkgever van Wijsmuller leaset sinds juli een elektrische Nissan Leaf, voor zijn werknemer, op zoek naar een laadpaal klopte deze aan bij de gemeente Berg en Dal waar er laadpalen in de gemeente staan. De gemeente was al bezig om voor 10 palen plekken te zoeken, enkele zijn er inmiddels geplaatst. Volgens Wijsmuller heeft hij op het juiste moment bij de gemeente aangeklopt en kreeg snel bericht dat er t.o. zijn woning een laadpaal geplaatst zou worden. Het hing van Nuon af hoe snel hij op het net aangesloten kon worden....

.Foto’s: © Bert Roodbeen. of op

Hoeveel laadpalen worden in de gemeente geplaatst? De gemeente Berg en Dal heeft meegedaan aan een grote Europese aanbesteding. De winnaar is Ecotap. Zij gaan de komende 3 jaar samen met Allego in Gelderland en Overijssel 2250 laadpalen plaatsen. Daaronder 30 in de gemeente Berg en Dal. Een deel van de laadpalen wordt op centrale plekken gezet zodat bezoekers van onze gemeente hun elektrische auto kunnen opladen als ze hier op bezoek zijn. Het andere deel is beschikbaar voor onze inwoners en forenzen.

Wat kost het laden? De elektriciteit bij de laadpaal is 18 cent per kWh incl. btw. Door de grote omvang van de aanbesteding is de laadprijs relatief laag. Laden gebeurt met een laadpas, die bij diverse partijen verkrijgbaar zijn. Het kan zijn dat de verlener van de laadpas een opslag berekent per kWh. De stroom die de laadpaal levert is zo veel mogelijk lokale groene stroom.

Update: Waar staan nog meer laadpalen in Berg en Dal? --- Millingen a/d Rijn: Van Egmondstraat                                                                                                                                - Groesbeek: Tooropweg                                                                                                                                                        - Beek: hoek Van Randwijckweg/Rijksstraatweg

Welke laadpalen worden binnenkort geplaatst?                                                                                                                            - Millingen a/d Rijn: Kolibripad Groesbeek: Op De Paap + Kerkstraat.                                                                                                                               - Beek: Plataanstraat

Wie bepaalt of en waar een laadpaal komt? -Inwoners kunnen via openbaarladen.nl een paal aanvragen                                                                                                         - Allego plaatst zelf op strategische plekken. Bijvoorbeeld bij zwembad De Lubert / hotel & bungalowpark De Zeven Heuvelen - Via het principe ‘basis-op-orde’. Dorpen/kernen van circa 1000 inwoners, waarbij de provincie betaalt. Bijvoorbeeld Leuth, Berg en        Dal, De Horst, Bredeweg

Wat is de rol van de gemeente? De gemeente neemt een verkeersbesluit. Allego en Ecotap regelen het overige, tot aan het plaatsen van een bord

Hoe lang duurt het zodra je een laadpaal aanvraagt? De tijd tussen het aanvragen van een laadpaal en de ingebruikname is ongeveer 12 weken.


 

Flits

Zondag 14 juli om 13 uur is Toen en Now weer op de radio.

In deze uitzending van Toen en Now is Twan Teunissen te gast. Twan Teunissen is boswachter bij Staatsbosbeheer, onder andere voor natuurgebied de Bruuk en de Gelderse Poort. Over deze twee....

Lees meer...
 
Als je meer wilt weten over de eikenprocessierups

Website gemaakt in opdracht van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Klik HIER


 
Gebruik geen gif tegen de Buxusmot Mezen dood door gif tegen buxusmot

Weer jonge mezen dood omdat ze rupsen van de buxusmot gegeten hebben. De rupsen zijn giftig omdat mensen gif gebruiken tegen de buxusmot. Mezen die juist de buxusmot bestrijden, worden vergiftigd.


 
Kijk ook op

INHETLAAG.NL


 
Fotoalbums

Foto's kunnen ook op Facebook bekeken worden!

Tik HIER


 
Omroep Berg en Dal

LIVE

 


 
Internet hosting